Causa Bartoš / Kraus. Uvnitř video – urážení Ježíše a Nežidů v izraelské TV: Jsi nácek, Ježíši, jsi nácek

V posledních pár dnech se strhla slušná mela kolem článku A. B. Bartoše na WordPressu. K nahlédnutí zde:

http://abbartos.wordpress.com/2012/02/11/kraus/

Ať už si o autorovi, článku samotném či diskutujících myslíte cokoliv, následky jsou značně neobvyklé.  Na autora byla podána nejméně dvě trestní oznámení (předseda Zelených Liška a propagátor narkomanie a samozvaný lovec nácků Jiří X. Doležal, takto novinář týdeníku Reflex).

Nemám chuť se věnovat podstatě sporu, ta je celkem jasná. Pan Bartoš s roztomilou bezohledností prokopl tenoučkou vrstvičku politické korektnosti a v druhém plánu-možná nechtěně-upozornil na to, že jsme už třetí poválečná generace, která Židům nikdy ničím neublížila, nemá důvod se vůči nim cítit provinile a pokud se nějaký Žid chová jako prase, není žádný důvod to neříct nahlas.

Chápu, že páně Bartošovy konspirační teorie se mnohým můžou zdát přitažené za vlasy, taky se při tom občas přistihnu. To ale neznamená, že jeho články neobsahují řadu doložitelných a pro židovstvo značně nepříznivých faktů.

Problém celé kauzy spočívá v něčem jiném: V naprosto neplíživém návratu selektivní totality. Svoboda slova jednoznačně ano, ale jen pro někoho a jen o něčem. Židé jsou absolutně tabu a košer, z podstaty nejsou schopni se dopustit něčeho špatného. Kdo řekne něco zlého o Židech či jen jednom konkrétním Židovi, i kdyby to byla pravda, je nácek. Nazdar, uvidíme se za 3-8 let. Takový přístup ovšem protižidovským náladám jenom nahrává.

Velmi pěkně to okomentoval Miroslav Červenka zde:

http://miroslavcervenka.blog.idnes.cz/c/246692/Dalsi-kolo-boje-o-svobodu-slova-odstartovalo.html

Lidi, co se honosí titulem PhDr, by snad mohli být natolik inteligentní, aby chápali rozdíl mezi antisemitismem a antisionismem. A pokud nejsou, měli by držet hubu a nepsat články o věcech, kterým nerozumí, natož pak podávat trestní oznámení. Leda že by to formulovali jako trestní oznámení na svobodu slova. Což-doufám-zatím nejde.

A nebo se podívejte na tohle video. A pak se divte.

Vonrammstein’s BlogZápisky politicky nekorektního katolíka

<

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: