ČSSD odmítá pojištění pro děti a důchodce po vzoru Izraele

ČSSD zcela zásadně nesouhlasí s názorem SPOZ, vyjádřeným ve veřejné předvolební diskusi Lubomírem Nečasem, že by si čeští důchodci mohli platit zdravotní pojištění a za nezletilé děti by toto pojištění mohli platit rodiče.

Takovéto změny sociální demokracie rozhodně nepřipustí, tvrdí ČSSD ústy Svatopluka Němečka, stínového ministra zdravotnictví ČSSD.

Tyto spekulace se podle něj objevily v dnešním tisku s odkazem na kandidáta strany SPOZ Lubomíra Nečase, který uvedl, že jde o praxi zcela obvyklou například v sousedním Německu či Izraeli.

„Sociální situace řady českých seniorů stejně jako rodin s dětmi je v ČR obtížná a nelze ji srovnávat například právě se sousedním Německem. Právě tyto dvě skupiny obyvatel byly totiž nejvíce postiženy asociální politikou předchozí pravicové vlády. ČSSD proto zásadně odmítá úvahy, že by měly navíc platit zdravotní pojištění,“ tvrdí Němeček.

ČSSD podle něj považuje stávající systém, kdy za nevýdělečně činné platí zdravotní pojistné stát, za odpovídající.

„Trváme však na tom, že výše této platby musí být výrazně zvýšena (minimálně o celkovou částku 7,2 miliardy Kč oproti letošnímu roku) a poté pravidelně valorizována. Úvahy o přímé platbě pojistného seniory a rodinami s dětmi problém financování zdravotnictví významným způsobem neřeší, naopak vnáší zbytečný neklid mezi tyto skupiny spoluobčanů,“ dodal Němeček.

http://www.prvnizpravy.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: