Dvorana židovské slávy (332) aktivista Matěj Hollan

Matěj Hollan (* 9. listopadu 1984 Brno) je český hudebník a občanský aktivista, od října 2014 zastupitel města Brna (od listopadu 2014 pak 3. náměstek primátora) a Městské části Brno-střed, místopředseda politického hnutí Žít Brno.

Vystudoval Biskupské gymnázium a bakalářský obor muzikologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Je předsedou občanského sdružení Brnění. Veřejně známým se stal zejména svými aktivitami za regulaci hazardu a některým kontroverzním tématům, jako byl spor o podzemní garáže pod Zelným trhem, spor o odsun brněnského hlavního nádraží, v němž jako člen koalice Nádraží v centru podporuje zachování nádraží v centru Brna, nebo o podobu brněnského územního plánu.

Publikuje své názory jak na svém blogu, tak na zpravodajském portálu iHNed.cz. Je jedním z autorů satirického portálu Žít Brno.

V dubnu 2013 obdržel Cenu Františka Kriegla, kterou uděluje Nadace Charty 77 za občanskou statečnost. V případě Matěje Hollana ocenila „nový typ občanského aktivismu, boj proti nelegálnímu hazardu a korupci a prosazování svobody informací“.

V komunálních volbách v roce 2006 kandidoval jako nestraník za Stranu zelených do Zastupitelstva Městské části Brno-střed, ale neuspěl.

Spolu s Martinem Bursíkem se podílel na vzniku nové politické strany LES (Liberálně ekologická strana).

V červnu 2014 spoluzaložil politické hnutí Žít Brno, které vzniklo na základech stejnojmenného satirického webu. Pro komunální volby v roce 2014 do zastupitelstva města Brna se stal lídrem subjektu „Žít Brno s podporou Pirátů“ a tudíž i kandidátem uskupení na post brněnského primátora. Zároveň kandidoval jako lídr politického hnutí Žít Brno do Zastupitelstva Městské části Brno-střed. Z prvního místa obou kandidátek se díky volebnímu úspěchu hnutí stal členem obou zastupitelstev. Po volbách prohlásil, že jestliže se stane náměstkem primátora města, nepřijme současně funkci starosty městské části.

Dne 25. listopadu 2014 byl zvolen 3. náměstkem primátora města Brna, na starosti má kulturu, sociální a zdravotní oblast. V Městské části Brno-střed se nakonec stal členem Rady městské části.

zdroj: wikipedia.org

One thought on “Dvorana židovské slávy (332) aktivista Matěj Hollan

  1. Katolik píše:

    REÁLNÝ SIONISMUS A DUCHOVNÍ SIONISMUS ANEB NEUVĚŘITELNÁ HLOUPOST PANA JANA SKÁCELA
    http://www.narodnisjednoceni.cz/20150908.htm

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: