Dvorana židovské slávy (333) novinář a spisovatel Petr Hájek

Petr Hájek (* 23. října 1951, Praha) je český novinář a spisovatel, bývalý tiskový mluvčí Václava Klause a bývalý zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury. Je synem komunistického literárního kritika Jiřího Hájka (1919–1994), někdejšího šéfredaktora časopisu Plamen a normalizačního kulturního periodika Tvorba.

Vyučil se elektromontérem, v roce 1970 absolvoval gymnázium v Praze. Po ukončení základní vojenské služby působil od roku 1972 v časopise Čs. voják a poté od roku 1974 v časopise Květy, nejdříve v kulturní rubrice, později ve vnitropolitickém oddělení, kde byl od roku 1982 vedoucí. Od roku 1973 dálkově studoval scenáristiku a dramaturgii na FAMU v Praze (absolvoval v roce 1978). V roce 1990 spoluzakládal společenský týdeník Reflex a 3 roky byl jeho šéfredaktorem. Po krátkém čase časopis prodal a věnoval se podnikání v oblasti reklamy a marketingu.

Od 90. let spolupracuje s Václavem Klausem, podílel se na kampani ODS a po Klausově zvolení prezidentem v únoru 2003 se stal ředitelem tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Po odchodu prvního tiskového mluvčího Tomáše Klvani se stal také tiskovým mluvčím prezidenta Klause, a to do roku 2008, kdy jej vystřídal Radim Ochvat. V roce 2008 získal anticenu „Němá barikáda“ pro nejméně oblíbeného mluvčího roku mezi vybranými novináři. Poté působil jako zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury.

V letech 1999-2004 byl členem správní rady Nadačního fondu Václava Klause a od roku 2003 je členem správní rady Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových.

Od dubna 2013 je šéfredaktorem internetového periodika Protiproud, který založil jako platofrmu pro informace a názory, které podle Hájka nedostávají prostor v hlavním proudu sdělovacích prostředků.

zdroj: wikipedia.org

One thought on “Dvorana židovské slávy (333) novinář a spisovatel Petr Hájek

  1. Katolik píše:

    Benjamine, stále tu nemáte tu židovskou zločineckou svini Klause – bývalého koordinátora
    zločinné instituce International Monetary Fund (ovládaný židovskou rodinou Rothschildů),
    a tvůrce zločinné privatizace!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: